«ایران یکپارچه» سرای همه خلق های ایران است

«ایران یکپارچه» سرای همه خلق های ایران است
پیک نت
30 شهریور
انداختن طرحی نو و تلاش برای حکومت مردم بر مردم، تنها در شرایطی ممکن است که همه دست به دست هم بدهیم و پیش از همه جلوی تجزیه ایران را بگیریم. علیه جنگ بسیج شویم و اجازه سلطه کامل حکومت طالبانی را بر ایران ندهیم و دست خارجی را از سرنوشت کشور قطع کنیم و همه با هم، برابر حقوق در ایران یکپارچه زندگی کنیم.
فروغ طیاری
زمانی که از احقاق حقوق خلق کرد صحبت میکنند، من به شرایط حادی که مردم زیرتیغ ستم حکومت خامنه ای دست وپا میزنند می اندیشم و با خود می گویم هیچ قومی برتری بر قومی دیگر ندارد. همه ایرانی هستیم و همه باید از شر این استبداد رها شویم.

کشورما را اقوام مختلف تشکیل میدهند، و تجمع این اقوام دراین محدوده جغرافیائی است که نامش ایران است، منافع همه ایرانیان در ایران یکی است .

برای مثال اگر خلق کرد زیر فشار حکومت دست وپا میزند،من هم که از خلق فارسم زیر همین فشار و اختناق جلای وطن کرده ام و آرزوی دیدن کشورم را دارم . اگرهرقوم و قبیله ای ازکرد، لر، ترک ،فارس ، بلوچ وعرب در ایران تصمیم به جدائی و تجزیه طلبی بگیرد آنوقت کشوری بنام ایران وجود نخواهد داشت .

اینکه خلق های ایران متحمل فشارهای سیاسی و اجتماعی اند شکی نیست، اما آیا تصور این است که بقیه مردم ایران درعین شادی و سرور، مشغول معاشقه با جمهوری اسلامی هستند ؟ بیاد نمیآورم که هرگز از کسی پرسیده باشند: آقای وزیر کجائی هستید؟ ولی درمورد سرسپرده گی ،وابسته بودن و بله قربان گو بودنش مورد سئوالش قرار داده اند .

محدودیت ها شامل همه مردم ایران است. البته همه اقوام باید بتوانند در کنار همه دروس زبان مادری را نیز بیاموزند. ولی تلاش همه بایستی درراستای یکپارچگی ایران و تقویت و حمایت حکومت مرکزی منتخب همه مردم و اقوام مختلف باشد. برای رسیدن به چنین حکومتی تلاش همه ضروری ولازم است ، تقسیم سرزمین ما که درتمام گستره آن کرد ، لر ، ترک ، بلوچ ، عرب و فارس پراکنده هستند راه حل این معضل جدائی طلبی نیست .

جنایتکاربودن، دزد بودن، دیکتاتوربودن و دشمن ایران وایرانی بودن حکومت ها نمی تواند مجوزی باشد برای جدائی بخشی از ایران. تصورمی کنم که جدائی دین از دولت، انتخابات مشروع و مورد تائید همگان، برابری حقوق زنان و مردان، آزادی بیان، قلم و مطبوعات، آزادی سازمانهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی ، عدالت اجتماعی و حفظ محیط زیست عناوینی هستند که همگان را در برمی گیرد والا طرح مسئله کرد ، ترک ، ………..و فارس مسائلی هستند که آب به آسیاب چپاولگران خارجی می ریزد که برای نابود کردن همین مبارزه نیم بند مردم به اسارت گرفته شده ایران نقشه ها دارند.

از آنجا که در مثل مناقشه نیست، می خواهم نکته را یادآوری کنم:

درزمان شاه سرلشکر»کمانگر» رئیس کل زندانهای کشور، سرتیپ محرری رئیس کل زندانهای سیاسی و سرهنگ زمانی رئیس زندان سیاسی قصرهرسه کُرد بودند . ولی من درهیچ کجای مبارزه زندانیان سیاسی و خانواده های آنها اشاره ای به کُرد بودن آنها ندیده ام، درحالیکه همه به جانی بودن آنها واقف بوده و هستیم. پرویز ثابتی معاون سیاسی ساواک شاه سمنانی است، هیچ امتیازی به خاطرفارس بودن نسبت به کمانگر، محرری و زمانی ندارد.

فراموش نکنیم که پدران علی خامنه ای و میرحسین موسوی نیز زاده خامنه، یکی از شهرهای آذربایجان شرقی هستند و درحقیقت ترک هستند، فراموش نکنیم که محمد رضا رحیمی معاوناول محمود احمدی نژاد خود ضمن کُرد بودن قاتل کردهاست.

زادگاه وی شهرستان «قروه» در کردستان می باشد.

نه تنها فعالان کرد، بلکه کردهای ایرانی می دانند که «اسماعیل آقا سیمیتقو» یا «اسماعیل آقا شکاک» معروف به «سمکو» یکی از رهبران ایل شکاک در منطقه مرزی ایران و ترکیه بود. او با دولت های روسیه، انگلستان، ترکیه و آلمان ارتباط نزدیک داشت. بارها در اواخر دوره قاجار و اوائل دورهٔ پهلوی با قوای دولتی زد و خورد کرد. وی عده‌ای از مردم آذربایجان غربی و نیروهای دولتی و سران مذهبی آسوری را در میانه وقایعی که به «جیلولوق» معروف است کشت. براستی بایستی پرسید او که بود و چرا دست به قتل قومی زد؟

در روزگاری که من سمپات یک سازمان سیاسی بودم هرگز یادم نیست که از کسانی که در تماس بودم پرسیده باشم تو ازکدام استان، شهر و یا قریه میائی. مردم ایران هرگز برعلیه کرد، ترک، ………….تظاهراتی راه نیانداخته اند، مردم ایران همیشه اگرمشکلی داشته اند با حکومت ها بوده است . هیچ حزب سیاسی به صرف قدیمی بودن و سابقه طولانی فعالیت داشتن، بر حزبی جوان و یا هر حزب دیگری برتری ندارد. نه برای فارس ها و نه برای کردها و نه برای ترک ها و یا بلوچ ها و یا عرب ها.

انداختن طرحی نو و تلاش برای حکومت مردم بر مردم، تنها در شرایطی ممکن است که همه دست به دست هم بدهیم و پیش از همه جلوی تجزیه ایران را بگیریم. علیه جنگ بسیج شویم و اجازه سلطه کامل حکومت طالبانی را بر ایران ندهیم و دست خارجی را از سرنوشت کشور قطع کنیم و همه با هم، برابر حقوق در ایران یکپارچه زندگی کنیم.
پیک نت 30 شهریور

نوشته شده در اجتماعی, اخبار ایران. برچسب‌ها: . Comments Off on «ایران یکپارچه» سرای همه خلق های ایران است
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: